Пустомити 2023 на VIRTUAL.ua
Карта Пустомити. Заклади, місця та організації у Пустомити.

Місто Пустомити є одним з районних центрів Львівської області і отримало свій статус у 1988 році, проте дата заснування сягає набагато глибше — ще в 1441 рік, коли про населений пункт «Мито», датується перша згадка. Побутує версія, що на той час ще село могло бути митницею на межі Перемишльського та Звенигородського князівств, а коли «Мито» втратило свою значимість, то його іменували вже як пусте «Мито», що згодом і переросло в сучасну назву — Пустомити

З 1880-го по 1914-й місто мало статус курортного, оскільки тут виявили запаси мінеральної сірчистої води. Джерело облаштували для купання, звели будинок на 26 кімнат та ресторан при ньому, щоб відпочиваючі могли почуватися якнайзручніше. 

Ще наприкінці ХІХ століття через місто проклали залізничну колію на Стрий, що добряче посприяло його розвитку. Пустомити почали активно рости та розвиватися після створення Пустомитівського району в 1959 році — збільшилася кількість населення, розвивалася інфраструктура. Наближеність Пустомит до Львова також мала своє значення.  

Зараз населення міста перевищує 9 тисяч мешканців. Тут є школа, велика церква, розбудовується житловийсектор, з’являються нові ресторани, банківські відділення, крім того двічі на тиждень працює базар. Містом Пустомити протікає річка Ставчанка, а поряд є значна кількість природніх та штучних озер, що робить його привабливим для відпочиваючих та рибалок.